Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Reorganizēs Alūksnes rajona tiesu un zemesgrāmatu nodaļu 2

Tieslietu padome vakar atbalstīja Tieslietu ministrijas sagatavotos rajona (pilsētu) tiesu reorganizācijas plānus Rīgas, Kurzemes, Vidzemes un Zemgales tiesu apgabalā, saskaņā ar kuriem 2018.gadā tiks pabeigta tiesu teritoriālā reforma Latvijā, informē Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece.

No 2018.gada 15.februāra reorganizēs Alūksnes rajona tiesu un zemesgrāmatu nodaļu, pievienojot to Valmieras rajona tiesai un tās sastāvā esošajai zemesgrāmatu nodaļai un mainot tiesas nosaukumu – Vidzemes rajona tiesa un attiecīgi – Vidzemes rajona tiesas zemesgrāmatu nodaļa.

Lai izlīdzinātu tiesnešu noslodzi un samazinātu neizskatīto lietu apjomu pirmajā instancē, Tieslietu padome nolēma ar 2017.gada 1.jūliju vienu tiesneša amata vienu amata vietu no Alūksnes rajona tiesas uz Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesu.

Sākotnēji tiesu reforma tika ieviesta Rīgas tiesu apgabalā, apvienojot Vidzemes priekšpilsētas un Centra rajona tiesu, kā arī pievienojot Siguldas un Jūrmalas tiesas Rīgas rajona tiesai. No 2016.gada 1.februāra reforma tika ieviesta Latgales tiesu apgabalā, izveidojot divas rajona (pilsētas) tiesas – Rēzeknes un Daugavpils tiesu, kurām attiecīgi pievienotas Balvu un Ludzas un Preiļu un Krāslavas tiesas. Kopš reformas sākuma no 34 vispārējās jurisdikcijas rajona (pilsētas) tiesām šobrīd Latvijā ir 26 rajona (pilsētas) tiesas. Reformu noslēdzot, Latvijā būs deviņas vispārējās jurisdikcijas pirmās instances tiesas.

Tiesu teritoriālo reformu Tieslietu ministrija virza ar mērķi risināt tādus ar tiesu efektivitātes paaugstināšanu saistītus problēmjautājumus kā nevienmērīga tiesu noslodze un atšķirīgs tiesvedības ilgums viena veida lietās, mazā tiesnešu skaita dēļ apgrūtinātā vai neiespējamā tiesnešu specializācija un lietu sadales nejaušības nodrošināšana.

Tieslietu padomes sēdē klātesošie Kurzemes, Vidzemes un Zemgales apgabaltiesu priekšsēdētāji pauda tiesu gatavību izpildīt reformas prasības, kaut gan vairums tiesu reformu uzņem ne ar atbalstu, bet ar samierināšanos. Lielākās bažas ir par tiesu pieejamību lietu dalībniekiem, tiesnešu specializācijas nodrošināšanu, organizatoriskiem jautājumiem, tehnisko nodrošinājumu un tiesu darbinieku darba perspektīvām.


Komentāri 2

Lelle Lellevija

Tā neko arī nesapratu no raksta! Vai Zemesgrāmatu nodaļa paliek Alūksnē vai visiem būs jābraukā uz Valmieru kārtot lietas??? Nu tā jau parasta lieta, ka Alūksnē visu likvidē.... Tauta bezatbildīgi nobalsoja par ZZS nesaprotot to, ka ZZS ir par Alūksnes slimnīcas likvidāciju. Ko Dukulim augša liks, to viņš darīs... Dukulis vienīgais nebija pie Saeimas, kad skatīja šo jautājumu. Tautai īss prāts. Tikai nesaprotu Marutu, uz ko vēl viņa cer tai "koalīcijā"!

pirms gada, 2017.06.13 18:08

Lelle Lellevija

Iespējams, ka Latviju no totāla sabrukuma izglābs tieši demokrātiska Krievija, kura nupat sāk tur veidoties. Paradokss, bet fakts. Mūsu varaskungi šobrīd vēl nejūt gaisā virmojošās pārmaiņas, bet tās ir jau sākušās.... Te var paskatīties kas notiek Krievijā: https://www.youtube.com/watch?v=Zy-WExXKBX8
Tur ir daudz video par 12. jūn. visā KF, kas liek aizdomāties mums visiem.... Maskava pēc Putina gāšanas atdos īstos čekas maisus....ko sējām, to pļausim....

pirms gada, 2017.06.13 18:18

Vietējās ziņas