Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldība nodrošinās Mālupes bērnu nokļūšanu izvēlētajās izglītības iestādēs 1

Alūksnes novada pašvaldība ir apzinājusi Mālupes pagasta skolēnu turpmākās izglītības gaitas un tā nodrošinās skolēniem un pirmsskolas vecuma bērniem nokļūšanu uz izglītības iestādēm, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Pēc lēmuma par Mālupes pamatskolas slēgšanu Alūksnes novada pašvaldība Mālupes pagasta skolēnu vecākiem nodrošināja iespēju iepazīties ar tām skolām, kuras vecāki varētu izvēlēties saviem bērniem izglītības ieguves turpināšanai. Tobrīd vecāku izvēle bija Malienas pamatskola un pirmsskolas izglītības iestāde “Mazputniņš”. Šopavasar arī Liepnas vidusskola aicināja vecākus iepazīties ar skolas piedāvājumu.

Pēc iepazīšanās ar izglītības iestādēm Mālupes skolēnu un pirmsskolas vecuma bērnu vecāki ir izdarījuši izvēli un pēc pašvaldības rīcībā šobrīd esošiem datiem 15 skolēni plāno turpināt mācības Malienas pamatskolā, četri – Liepnas vidusskolā, trīs Alūksnes novada vidusskolā, divi Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā, viens – Alūksnes pilsētas sākumskolā un viens Rīgā.

Alūksnes novada pašvaldība laikā kopš lēmuma par skolas slēgšanu pieņemšanas ir izvērtējusi esošos sabiedriskā transporta maršrutus, un iesniegusi priekšlikumus Autotransporta direkcijai par nepieciešamām izmaiņām tajos, lai nodrošinātu, ka Mālupes pagasta skolēni nokļūst uz savām izvēlētajām izglītības iestādēm Malienā, Liepnā, kā arī Alūksnē.

Informācija par sabiedriskā transporta maršrutiem, ar kuriem Mālupes skolēni varēs nokļūt savās izvēlētajās izglītības iestādēs, pēc Autotransporta direkcijas saskaņojuma saņemšanas būs publicēta pašvaldības laikrakstā “Alūksnes Novada Vēstis”.

Savukārt bērniem, kuru dzīvesvieta ir tālāk par 3 km no sabiedriskā transporta pieturas, nokļūšanai uz skolu tiks organizēts skolēnu maršruts ar pagasta pārvaldes transportu.

Pašvaldība no jaunā mācību gada nodrošinās arī pirmsskolas vecuma bērnu nogādāšanu tuvākajā pirmsskolas izglītības iestādē “Mazputniņš” Malienas pagastā ar pagasta pārvaldes transportu.

Konkrētāku informāciju par transporta nodrošināšanu audzēkņu vecāki varēs saņemt Mālupes pagasta pārvaldē. Pašvaldība atgādina, ka tiem vecākiem, kuru bērni izglītības iestādēs nokļūs, izmantojot sabiedrisko transportu, pēc dokumentu iesniegšanas skolā jāgriežas pagasta pārvaldē, lai pieteiktu e-talonu, kas nepieciešams braucieniem ar sabiedrisko transportu.

Komentāri 1

Elina Berzina

Un kā ar tiem bērniem, kas labprāt mācītos Bejas skolā?Tos vecākus pat neuzklausa.Jau no pagājušā mācību gada Bejā mācās vismaz 6 Mālupes bērni.Arī tagad vecākiem liegta iespēja izvēlēties Beju, jo nebūs transporta.Maliena ir daudziem piespiedu variants, jo uz izvēlēto Bejas skolu nevar tikt.Kāpēc Bejai piegādā bērnus no Alūksnes , apmaksā nokļūšanu , bet Mālupiešiem šī labā iespēja liegta.Visi saprot , kas ir Maliena un kas ir Beja

pirms 12 mēnešiem, 2017.06.15 20:34

Vietējās ziņas