Motopilsētā Apē labiekārtos parku un rīkos pirmo “Vaidavingu” 3

2.Apes iedzīvotāju foruma “Mēs Apes pilsētai - Latvijai” laikā tapa trīs idejas, kuras jau pavisam drīz kļūs par realizētiem projektiem. Viena no tām ir labiekārtot Vaidavas upes apkārtni un jau 17.jūlijā rīkot pirmo “Vaidavingu” - upes brišanas pasākumu.
Forums nedēļas nogalē notika Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas zālē. Pirmais Apes iedzīvotāju forums noticis pirms 11 gadiem. Foruma idejas autore Ilva Sāre norāda - kopumā forumā piedalījušies 44 cilvēki. Viņa uzsver, ka foruma mērķis bija izzināt pozitīvo un negatīvo Apes pilsētā, izvirzīt galvenās problēmas un rast to risinājumu. “Uz forumu bija ieradušies pozitīvi un ļoti darbīgi cilvēki, kuriem rūp Apes ikdiena. Tie ir cilvēki, kuri nebaidās runāt tieši, nevis aprunā aiz muguras,” teic I.Sāre.

Darbs notika sešās darba grupās: iespējas bērniem un jauniešiem, pilsētas apsaimniekošana un vide, iedzīvotāju līdzdalība un brīvprātīgais darbs, sports un aktīvā atpūta, kā arī veselība un sociālā joma. Lai arī visās darba grupās tika apspriestas dažādas problēmas, uz forumu bija ieradušies diezgan maz jauniešu. “Gribētos, lai jaunieši būtu aktīvāki, jo vēlamies, lai arī viņiem Apē ir interesanti un labi,” pauž I.Sāre.

Viņa norāda – ir būtiski par saviem ierosinājumiem runāt, jo kopīgiem spēkiem var tapt daudzas vērtīgas idejas un projekti. Arī šī foruma mērķis bija apspriest idejas, kuras cilvēki var realizēt saviem spēkiem. Līdz ar problēmu apspriešanu radušās arī domas, kā idejas īstenot. “Skaļi pateiktais vārds lidinās kaut kur gaisā, un tad pienāk īstais brīdis un īstie cilvēki, lai šo ideju realizētu. Forumā rādījām arī prezentāciju par pirmo Apes iedzīvotāju forumu un idejām, kuras izdevies realizēt,” stāsta I.Sāre. Tie ir labie piemēri, kuri iedrošina cilvēkus aktīvāk iesaistīties savu ideju realizēšanā, lai tādējādi uzlabotu ne tikai Apes, bet arī visas Latvijas dzīvi. “Mūsu realizētie darbi būs arī kā dāvana Latvijas simtgadē. Apei tajā pašā gadā paliks 90 gadi un arī mums būs lieli svētki,” teic I.Sāre.

Trīs svarīgākās idejas:
17.jūlijā notiks pirmais “Vaidavings”
Viena no atbalstītākajām idejām forumā bija Vaidavas dabas takas labiekārtošana. Jau nākamnedēļ sāksies darbi pie Vaidavas dabas takas labiekārtošanas. Tieši šī ideja foruma laikā tika ļoti aktīvi atbalstīta, jo visi Apes iedzīvotāji vēlas, lai Vaidavas upe un tās apkārtne būtu sakopta. Vide jāsakārto tā, lai tur var piebraukt ar treileriem un uzsliet teltis. Iekārtos arī peldvietas. Ar laiku Vaidavas upē varētu atgriezties pasākums “Upju festivāls”, bet jau 17.jūlijā notiks “Vaidavings”. Šādu pasākumu rīkos pirmo reizi - tas būs alternatīva pasākumam “Upju festivāls”. Šoreiz pa upi būs jābrauc nevis ar laivām, bet gan jābrien, jālien un jāpeld!
Apes muižas parka rekonstrukcija
Otrā ideja ir Apes muižas parka rekonstrukcija, kā arī dabas takas ierīkošana. Šī muiža nepieder Apes novada pašvaldībai, bet gan VAS “Valsts nekustamie īpašumi”. Apenieši vēro, ka valstij šī teritorija nerūp, jo ēka netiek apsaimniekota. Parks ap muižu ir piektais Latvijā, kurā ir ļoti liela augu sugu daudzveidība, bet šobrīd tas ir aizaudzis. Uzkopšanas darbi parka teritorijā notika gan Lielās talkas laikā, gan arī šonedēļ. Šo parku paredzēts izkopt un izveidot kā vēl vienu atpūtas vietu Apē. Tajā ierīkos tiltiņus, izvietos soliņi, būs aplūkojams muižas makets.
Ape - motosporta pilsēta
Trešā ideja ir attīstīt sporta nozari Apē. Ape ir motosporta pilsēta, tādēļ veicinās interesi par šo sporta veidu starp bērniem un jauniešiem. Drīzumā organizēs dažādus tehniskos pulciņus, kuri saistīti gan ar velobraukšanu, motocikliem, gan arī ar elektrovadāmām tehnikām.

Komentāri 3

vietējais

gadsimta idejas atrada! dižais novads, kur nav pat benzīntanka utt.

pirms gada, 2016.05.10 11:48

izkūpēja, kā dūmi darba grupa

Malači apenieši! Alūksnei jāmācās! Piedalījos Alūksnes pasākumā un kāda tam visam jēga? Par runām tālāk netikām?!

pirms gada, 2016.05.10 13:18

Vietējās ziņas