Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šogad plānoti valsts autoceļu būvdarbi kopumā 140 objektos visā Latvijā

Šogad plānoti valsts autoceļu būvdarbi kopumā 140 objektos visā Latvijā, kas ir nedaudz lielāks apmērs kā pērn, pirmdien žurnālistus informēja AS ''Latvijas Valsts ceļi'' (LVC) pārstāvji. Valsts ceļiem novirzītais finansējums šogad pieaugs par 12,2%, tam sasniedzot 286 miljonus eiro, tostarp 159 miljoni eiro ir valsts finansējums, bet Eiropas Savienības (ES) līdzekļi prognozēti 127 miljonu eiro apmērā.

LVC valdes priekšsēdētājs Jānis Lange klāstīja, ka patlaban izsludināti 24 iepirkumi kopumā 40 nākamās sezonas būvdarbu objektiem. Tāpat vairāki jau pērn sāktie darbi tiks turpināti, kad sāksies būvniecības sezona.

Plānots, ka kopumā šogad būvdarbi notiks 140 objektos (Kohēzijas fonda projektu, Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekti, valsts budžeta projekti, kā arī tilti). Vēl 24 objektos notiks atsevišķi satiksmes drošības uzlabošanas darbi.

Lielākie nākamgad paredzētie būvprojekti ir Valmieras šosejas (A3) posmā no Rubenes līdz Mellupes tiltam, uz Ventspils šosejas (A10) posmā no Jūrmalas šosejas līdz Varkaļiem un Lielupes tilta rekonstrukcija līdz ''Statoil'' benzīntankam, kā arī no Ozolaines līdz Tukuma rotācijas aplim.

Tāpat rekonstrukcija paredzēta autoceļa P30 Cēsis-Vecpiebalga-Madona posmā no Brežģu kalna līdz Vecpiebalgai, P32 Augšlīgatne-Skrīveri posmā no Augšlīgatnes līdz Nītaurei, P73 Vecumnieki-Nereta-Subate posmā no Krastiem līdz Ērberģei, P89 Ķekava-Skaistkalne posmā no Bārbeles līdz Lietuvas robežai, P120 Talsi-Stende-Kuldīga posmā no Talsiem līdz Stendei, kā arī tiltam pār Gauju Siguldā uz autoceļa Inciems-Sigulda-Ķegums (P8).

Savukārt satiksmes drošības paaugstināšanas projektos plānots rekonstruēt Ventspils šosejas (A10) un autoceļu Līga-Kandava-Veģi (P130) un Līga-Zentene-Rideļi (1435) krustojumu. Iecerēta arī autoceļu Mežvidi-Baldone (Rīgas iela) (P91) un Iecava-Baldone-Daugmale (Iecavas iela) (V9) krustojuma rekonstrukcija Baldonē, Rīgas apvedceļa Baltezers-Saulkalne un autoceļa ''Pievadceļš Muceniekiem'' (V31) krustojuma pārbūvē, kā arī Vidzemes šosejas un Zinātnes ielas Siguldā krustojuma rekonstrukcija.

Tāpat uz Jelgavas šosejas pie Medemciema krustojuma plānots uzlabot satiksmes drošību, likvidējot kreiso pagriezienu uz Medemciemu.

LVC arī iecerējis ar ES atbalstu īstenot vairākus pārrobežu projektus sadarbībā ar Lietuvu un Igauniju.

2016.gadā kopumā darbi veikti 134 objektos vairāk nekā 1140 kilometru garumā, kā arī sakārtoti 28 tilti un pabeigti 18 satiksmes uzlabošanas projekti. Kopumā pagājušajā gadā ceļiem novirzīti 255 miljoni eiro, tostarp ES fondu līdzekļi veidoja 110 miljonus eiro, bet valsts budžeta līdzekļi bija 145 miljonu eiro apmērā.

LVC izveidoti 2004.gada nogalē un pieder valstij. Uzņēmums pārvalda valsts autoceļu tīklu, administrē valsts autoceļu tīkla finansējumu un organizē iepirkumus valsts vajadzībām.

Latvijas ziņas