Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pedagogu arodbiedrība nākamgad turpinās uzstāt uz algu palielināšanu un slodžu vienādošanu

Neskatoties uz pedagogu atalgojuma celšanai jau piešķirtajiem aptuveni 45 miljoniem eiro, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) arī nākamajā gadā turpinās uzstāt uz pedagogu atalgojuma palielināšanu un slodžu vienādošanu. Kā aģentūrai LETA pastāstīja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga, arodbiedrībai nākamajā gadā ir būtiski sadarboties ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), Latvijas Pašvaldību savienību un Latvijas Izglītības vadītāju asociāciju, lai kopīgiem spēkiem celtu pedagogu profesijas prestižu.

"Vienlaikus, neskatoties uz papildu 45 miljoniem eiro, nevaram distancēties no atalgojuma un slodžu veidošanas vienlīdzības veicināšanas," pauda Vanaga, uzsverot, ka ir nepieciešams panākt sabalansētāku pieeju kvalitātes pakāpēm.

"Tāpat gribētos krietni labāku sociālo dialogu IZM, lai reformas, kas tiek virzītas, būtu savlaicīgas, profesionālas un nesasteigtas," sacīja LIZDA vadītāja.

Viņa uzsvēra, ka lielākais nākamā mācību gada izaicinājums būs jaunais kompetenču pieejā balstītais mācību saturs, turklāt LIZDA aktīvi sekos, lai Ministru kabinets apstiprinātu pedagogu atalgojuma paaugstināšanas grafiku.

Latvijas ziņas