Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

KNAB: Pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists drīkst vienlaikus būt arī domes deputāts 2

Sabiedrisko attiecību speciālists drīkst vienlaikus būt arī domes deputāts, ja vien tas nepārkāpj likuma "Par pašvaldībām" 38.pantā noteiktos punktus, aģentūrai LETA paskaidroja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece Ilze Jurča. Tas nozīmē, ka sabiedrisko attiecību speciālists, vienlaikus būdams arī domes deputāts, nedrīkst piedalīties domes lēmumu projektu sagatavošanā, to tiesiskuma un lietderības pārbaudē, kontrolēt un uzraudzīt to izpildi, kā arī sniegt padomus un konsultācijas pašvaldības amatpersonām.

Jau vēstīts, ka Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Druvis Mucenieks (ZZS) nolēmis kļūt par pašvaldības domes deputātu, taču grasās abus amatus apvienot, jo nesaskatot, kā tie viens otram varētu traucēt.

Vaicājot, vai nevarētu rasties kādi ētikas pārkāpumi, Mucenieks pieļāva šādu iespēju, taču prātoja, vai ētikas problēmas nerodas, ja deputāta pienākumus domē pilda slimnīcas valdes priekšsēdētājs. Šeit jānorāda, ka likums pieļauj šādu izņēmumu.

Likums paredz, ka pašvaldību deputāti nedrīkst vienlaikus ieņemt pašvaldības izpilddirektora, tā vietnieka, pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja vai tā vietnieka amatus. Nav ļauts deputāta pienākumus apvienot ar amatu pašvaldībā, kas paredz domes lēmumu projektu sagatavošanu, lēmumu tiesiskuma un lietderīguma pārbaudi, kontroli un uzraudzību pār to izpildi, kā arī konsultēšanu un padomu sniegšanu pašvaldības amatpersonām. Tāpat arī liegts deputātam vienlaikus būt pašvaldības iestādes vadītājam vai tā vietniekam un pašvaldības kapitālsabiedrības valdes loceklim. Izņēmumi attiecas uz izglītības, kultūras, sporta un veselības iestādēm.

Komentāri 2

kurkulis13

šeit jājautā vai vispār vajadzīgi divi sabiedrisko attiecību speciālisti. Līdz šim brīdim kamēr šis "gudrītis" neparādījās, ļoti labi iztika ar vienu. Rādīt vidējo pirkstu Alūksnei, tur daudz gudrības nevajag. Bet kā rakstīja Pietiek, tad ir saprotams, kāpēc šim tika tā siltā vietiņa. Jo savējie jau jābīda vienmēr un visur.

pirms 11 mēnešiem, 2017.06.19 09:23

Čiekurs Egle

Džekiņ, džekiņ, ka tik nesanāk pa daudz paņemt uz krūts! 4 gadi paies ātri, saprotams, ka tagad pirksti gaisā, staigā pa pilsētu kā karaļi, bet visupirms vajag cilvēkam palikt, nevis mantrausim. Lai veicas.

pirms 11 mēnešiem, 2017.06.19 09:55

Vietējās ziņas