Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ziemas rallija jauno sezonu atklās Alūksnē

Latvijas Automobiļu federācijas Standartautomobiļu padome apstiprinājusi jaunās sezonas plānus Latvijas čempionātam rallijsprintā un Latvijas kausa izcīņai minirallijā. 2017.gada sezonu atklās „Rally Alūksne” 13. un 14.janvārī, kas būs arī Latvijas un Igaunijas čempionātu posms rallijā un Lietuvas posms rallijsprintā.

Kopumā rallijsprinta čempionāta dalībnieki nākamgad sacentīsies sešos posmos. Alūksniešiem un apeniešiem otrs tuvākais posms būs Latvijas ziemas rallija čempionāta sacensības „Sarma” 10. un 11.februārī Gulbenes apkaimē.

Alūksnes novada domē novembra komitejās lēma par finansējuma paredzēšanu autorallija “Alūksne 2017” organizēšanai. Biedrības “Autosporta klubs Alūksne” pārstāvis Renārs Salaks uzsvēra, ka autorallijs Alūksnē notiks jau septīto gadu. “Šogad Liepājā vairs nenotiks Eiropas čempionāta posms, un šāgada kalendārs tika izveidots tā, ka mums Alūksnē ir iespēja sarīkot Latvijas čempionāta posmu rallijā – esam novērtēti. Turklāt arī federācija no Igaunijas izteica vēlēšanos Alūksnē rīkot Igaunijas čempionāta posmu – tas ir ļoti augsts novērtējums. Papildus tam notiks arī Lietuvas posms. Līdz ar to briest lielākais rallija pasākums, kāds Alūksnē bijis. Paredzams, ka trasēs izbrauks 80 līdz 100 rallija mašīnas. Tas nozīmē, ka būs arī lielākas organizatoriskās izmaksas: vairāk dalībnieku, jāveido garākas trases, visas prasības augstākas, tostarp drošības,” stāstīja R.Salaks.
Alūksnes novadam šādas sacensības dod ekonomisko pienesumu, jo tiek izmantotas naktsmītnes, apmeklētas ēdināšanas iestādes, sportisti brauc trenēties. “Alūksnes un Apes pusē visus nemaz nav iespējams izguldīt, tādēļ novirzām arī uz Veru pusi Igaunijā,” sacīja R.Salaks.

Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins atzina, ka alūksnieši jau sešus gadus mērķtiecīgi gājuši uz to. “Tas bija mūsu sapnis, lai Alūksnē notiktu šis posms! Tagad tā laime ir pienākusi. Šobrīd mums novadā pietrūkst tūrisma piedāvājuma ziemas mēnešiem – rallijs to lieliski aizpilda,” sacīja A.Fomins. Deputāts Ainars Melders piebilda, ka šis ir tūrisma veids, kas uzņēmējiem atnes naudu. “Tādēļ šis ir bizness, kur jāiegulda – novadam tas ir būtiski,” domā A.Melders.
No Alūksnes novada pašvaldības budžeta rallija organizēšanai deputāti vienojās atvēlēt 15 000 eiro, kas ir vairāk nekā iepriekšējos gados.

Sports