Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina piedalīties tradicionālajā velobraucienā

Jau 14.gadu pēc kārtas 23.jūnijā Ilzenē notiks tradicionālais velobrauciens “Līkloči papardēs”, kurš ik gadu pulcē velobraucējus ne tikai no apkārtējiem novadiem, bet arī no attālākām Latvijas pilsētām. Šajās sacensībās var piedalīties ikviens interesents un izbraucienā doties ar jebkādu sagatavotību, turklāt nav pat nepieciešams sporta velosipēds.

Pasākuma organizators Viesturs Kazainis atzīst, ka velobraucienam “Līkloči papardēs” jau ir savas tradīcijas. “Arī šoreiz būs tādas pašas klases un distances kā pērn. Paši mazākie, pirmsskolas vecuma, bērni varēs mērot 1 kilometra distanci, kurā līdzi braukt droši var arī kāds pieaugušais. Nākamā, skolēnu, grupa varēs braukt 2 kilometru trasi. Šāds trases garums paredzēts arī senioriem, bet, protams, tie, kuri vēlas, var doties arī 5 kilometru distancē. Individuāli vai komandās būs pieejama arī 11 kilometru trase, bet sporta klase mēros divus šādus apļus – kopumā 22 kilometrus,” stāsta V.Kazainis. Tiem, kuri startēs komandās, ir jāatceras, ka komandā jābūt četriem cilvēkiem, starp kuriem obligāti jābūt daiļā dzimuma pārstāvei. Pieteikties velobraucienam varēs uz vietas Ilzenē pie centra “Dailes” no pulksten 10.30 līdz 11.30. Pirmais velobrauciens sāksies pulksten 12.00.Pirms diviem gadiem tautas velobraucienā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – vairāk nekā 200 velobraucēji. “Tagad dalībnieku ir mazliet mazāk, taču optimālākais dalībnieku skaits šādam pasākumam ir 180 līdz 200 velobraucēji. Cilvēki sabrauc no dažādām vietām, arī no Valmieras, Rīgas, Smiltenes un citiem novadiem. Pamatdoma šim pasākumam ir tāda, lai ikviens varētu piedalīties šajā braucienā,” teic V.Kazainis. Ik gadu sporta klasē sevi pierāda spēcīgie sportisti un, lai arī līderu pozīcijas gadu no gada parasti paliek nemainīgas, gadās arī pārsteigumi. “Gadu no gada līderis ir bijis ilzenietis Reinis Marks. Sevi pierādījis arī alūksnietis Kristers Kovgers, kā arī spēcīgs velobraucējs ir Oskars Muižnieks. Sportā vienmēr var būt pārsteiguma momenti, un intriga jau ir sporta pamatā,” teic V.Kazainis. Arī šogad pasākuma apmeklētājus priecēs kāds muzikāls priekšnesums. “Šis velobrauciens ir labs iesākums Jāņu vakara svinībām. Es to saucu par veselīgu iesildīšanos pirms Jāņiem. Ikvienam novēlu pamēģināt un aicinu piedalīties šajā velobraucienā, it īpaši novadniekus. Katram šeit atradīsies piemērota distance,” uzsver V.Kazainis.

Sports