liegums ieiet mācītājmājas parkā ar suni.

Nesen parkā pie mācītājmuižas parādījās zīme, ar suni ieiet aizliegts, privātīpašums. visu mūžu tur esmu gājis gan ar suni gan bez. un vispār, uz kurieni tad lai es eju ar savu suni, ja es dzīvoju tur pat blakus? un kā pēkšņi visiem pieejamais parks ir kļuvis par privātīpašumu? cik man zināms tas ir baznīcas īpašums.

Īpašnieks

Ir pienācis laiks cienīt privātīpašumu (to, kas jums nepieder). Nedzīvojam vairs padomijā, kur viss piederēja visiem!
Savu suni varat staidzināt savā īpašumā! Ja tāda nav, varbūt neturēt dzīvnieku. Kādēļ īpašniekam būtu jāvāc jūsu suņa ***?

pirms 4 gadiem, 2013.06.28 17:06

brivibu

liekat sētu apkārt privātīpašumam. Tagad pat nevar saprast uz kuru debess pusi attiecas zīme

pirms 4 gadiem, 2013.06.28 17:16

...

kaapeec domaa, ka visi nesavaac aiz sunja ? Pats savaam aciim redzeeju kaa jauns puisis aiz sava franchu buldoga ar maisinju savaaca suudus. Un nemaz nekautreejaas no blakus esoshaam meiteneem. Kaa tad bazniica tika pie taam zemeem ????? savaacot visu no vecaam tantinjaam, kuraam nav beernu. Bet uzvedies taa, it kaa tas buutu TAVS privaatiipashums. Raadaas, ka esi tikai bazniicas kalps nevis iipashnieks. IIpashnieks katoljiem atrodas Romaa, luteraanjiem veel kaut kur.... :))))

pirms 4 gadiem, 2013.06.28 19:02

A

Tieši tā, vairāk kā desmit gadus tur staigāts ar suņiem un bez suņiem, un nu pēkšņi "saimniekiem" radušās problēmas ar suņu atrašanos viņu privātīpašumā.
Suns taču netaisa čupiņas taciņas vidū! Nez vai kādam traucē kaut kur garajā zālē paslēpusies suņa čupiņa. Jāatzīmē, ka ar dzērājiem gan viņiem problēmu nav, izmētātās pudeles u.c. lietas taču ir daudz patīkamākas un dabā ātrāk sadalās nekā suncīša izkārnījums!!! Vai katru otro dienu var manīt kā dzērājiem baļļuks turpat 20m no māzītājmuižas koku pakājē. Tas jau tā pa smuko, lai jau cilvēki izklaidējās, galvenais, lai suņi nerādās, aiz cilvēkiem jau savāks! :)
Pavasarī, kad nokusa sniegs, pati vēl, aiz labas sirds un lai pašiem jaukāka staigāšana pēcāk, ar savu sunci staigājot, pie reizes šajā ĪPAŠUMA teritorijā palasīju dzērāju atstātās drazas, ziniet, tad jau labāk lai viss tas, kas bija atrodams, būtu suņu čupiņas!
Pilnībā piekrītu par to sētu! Tad visiem viss būs skaidrs un nekādas domstarpības neradīsies. Pāri sētai jau nelēksim. Jo man, piemēram, ejot no savas puses, tā viņu lapele nemaz nav redzama, un, pat ja būtu, tad man tik un tā nav nekādas saprašanas par to, kur sākas un kur beidzas šis pēkšņais privātīpašums!

pirms 4 gadiem, 2013.06.28 19:06

nu gan

Forša sunīša mīlestība,mīļums no dzīvnieciņa man ,*** kaimiņam,veikli vai ne?Ja cilvēks uzliek zīmi,ka tas ir privātīpašums,tātad tas ir jārespektē un kamēr to neiemācīsies,tikmēr arī Jūsu privātīpašumu nieviens necienīs,patiesi laiks ,kad viss piederēja visiem ir beidzies un jāvadās no formulas,ja tas nav tavs,tad nav un viss.

pirms 4 gadiem, 2013.06.28 20:00

kaķa saimnieks

pareizi, es gribu pa tīrām takām pilsētas parkos pastaigāties...ja suns ir iegādāts, tad pats arī zini, kā galā tikt, nevis pēc principa- manējais jau nerej un nekākā...

pirms 4 gadiem, 2013.06.28 20:35

A

Nav jau problēmu savākt to suņa kaku, ja nu gadās kādā acīs krītošā vietā, bet runa iet par to, ka sunim tiek aizliegts iet teritorijā, kurā citi var brīvi staigāt un gružot, un tas nevienam problēmas nerada. Varbūt tad vajadzēja izkarināt tādu pašu zīmīti ar norādījumu savākt aiz sava suņa un vēl lieliskāks risinājums būtu ne tikai norādījums, bet arī atkritumu konteinera piestiprināšana? Ja jau tagad šie īpašnieki vācot aiz katra suņa viņa sūdus, tad divreiz nedēļā izņemt no konteinera maisiņu būtu salīdzinoši tīrā svētlaime. Un neviens neveidotu šeit diskusijas, visi būtu apmierināti. Vai arī, ja jau privātīpašums, tad privātīpašums, sēta apkārt, neeju ne es ar savu suni, ne dzērājs ar savu pudeli.

pirms 4 gadiem, 2013.06.28 20:57

Z

Kur problēma? Suņu īpašnieki - uzstādiet konteinerus, tīriet tos u.t.t. Kādēļ īpašniekam jādomā, kā savākt jūsu (pidodiet - suņu) sūdus?
Ar šādu attieksmi varam panākt to, kā ar veikalu Tops. Neskatoties uz protestiem to tomēr uzcēla, jo tas ir privātīpašums. Tāpatās arī te. Tiešām, vajadzētu uzlikt sētu un miers!

pirms 4 gadiem, 2013.06.28 21:07

es ar savusuni

vispār, ja godīgi, nesaprotu, kur lai es ar savu suni eju staigāties.!!! un tā nos sirds izlēkties, jo kā jau visiem zināms, sunim vajag fizisku aktivitāti.. ar to vien ,ka tikai pastaigājas nepietiek.. vajag ari kārtīgi izsktieties un palēkt..

pilsētā nav vietas, kur reāli butu atļauts staigāt ar suni bez sirdsapziņas pārmetumiem, kur staigās un būs tikai suņi ar to saimniekiem.

mācitājmuižas parkā tagad nedrīkstēs, lielaja parkā arī tad jau drīz nevarēs, BET TAD KUR VARĒSSS..??????????

es arī neatbalstu kakiņu problēmu, ka nesavāc, bet kad sāks savākt tie visi papīru un pudeļu izmētātāji aiz sevis.?? pudeles nesadalās, bet suņa kakiņas gan sadalās pie lietus..

ja kāds ir palasījis un pasmējies pasmietes par novada izdotajiem likumiem, kas ir par mājas dzīvnieku turēšanu, tad tur ir skaisti izteikt, ka ar dzīvnieku pilsētā NEKUR NEDRĪKSTI atrasties, ja suns nav pavadā. nekur tātad nevar kārtīgi izskrietis, izņemot, ja tev ir savs īpašums ar lielu platību vai lauki..

reāļi pislētā nav vietas kur brīvi varētu pavadid laiku ar suni. jo tagad visur saliks "pritātīpašuma" zīmes, citur būs neapmierinātas tantiņas, un vēl citur varas iestādes aizliegs.. un gan aju vēl kaut kas paspēs aizliegt...

pirms 4 gadiem, 2013.06.28 21:31

Zaiga A.

Pareizi saki - pilsētā NAV vietas sunim. Tādēļ , pirms ņem dzīvnieku, iegādājies māju ar teritoriju kur sunim būtu kur izskrieties!
Tracina šitās padomju atrugas, kuri skatās otram pakaļ, bet neredz savu bardaku!

pirms 4 gadiem, 2013.06.28 21:57

daiga b.

ja grib paņemt suni, tad obligāti ir jābūt īpašumam, tad ja tu tā uzskati, tad nopērc īpašumus visiem kas mīl dzīvniekus. ir jādomā ka ar Alūksnes algām katrs kas grib mājdzīvnieku spēj iegādāties mājas! Un vajadzētu noteikti Vietu kur var aizvest suņus. un mazāk tādu cilvēku kas uzskata kā Zaiga a.

pirms 2 gadiem, 2015.05.26 15:54

A

Vai tikai padomju atraugas vai kā Jūs tur to nosaucāt, nav uzskats, ka sunim vieta ir tikai laukos, ārā, aiz sētas,sargāt māju suņabūdā un sabiedrībā ieteicams vispār nerādīties. Un vēl drošībai pie ķēdes. Ikvienā pasaules pilsētā dzīvo suņi, tos staidzina gan pa lielpilsētu ielām, gan ir vietas kur tos var brīvi bez pavadas staidzināt.
Arī es tieši šajā sakarā pāris dienas atpakaļ pārlapoju Alūksnes novada saistošos noteikumus, un biju tiešām šokā, jo, kā jau iepriekš minēja, tur tas vien atrodams, kā NEDRĪKST, NEKUR NEDRĪKST. Pat Rīgā drīkst. Noteiktos laikos, bet drīkst. Un pat nevis parkos, bet vienkārši zaļajā zonā. Bet mūsu Alūksnē gan, parki tik pilni ar cilvēkiem, ka nedod dievs tu savu suni vaļā palaidīsi paskriet! Pūlim taču traucē!!!

pirms 4 gadiem, 2013.06.28 22:12

RWWERA

Malienas iela ir tavā rīcībā ar suņu laukumu! Arī ezerā suņu peldinātāji publiskās peldvietās ir vnk nepārspējami, bet visi ja utoleranti paklusē, sunītim arī vajag papeldēt, bet cūcīgi tomēr, jā, tā pat kā smēķēšana pludmalēs, kopumā lielā daļa smēķētāju saprotoši izturās, bet ne vienā ne otrā gadījumā pašvaldības policija nedomāju, ka kko ir darījusi...

pirms 4 gadiem, 2013.06.29 10:52

Skaidrs

Malienas ielas suņu laukums nav pilsētas iedzīvotāju rīcībā - nemaldiniet iedzīvotājus.

pirms 4 gadiem, 2013.06.29 11:43

sss-sd

Varbūt pirms iegādājas suni katram topošajam suņkopim vajadzētu izdomāt un uzzināt, kur viņš vedīs suni staigāt, d..sināt, čurināt utt. Nevis sagādāt suni un tad brēkt, ka nav kur staigāt.

pirms 4 gadiem, 2013.06.29 15:47

haris a huļi

suņu vergiem ir gūti saprast kāpēc viņu saimnieki nevar staigāt visur kur vien ienāk prāta?
tieši tā , privātīpašums , un man pie vienas vietas kam tas pieder , kādam ***am.......
kā man besī šie suņu vergi, nepārtraukti viņus saimnieki (suņi) vadā gar manu privātīpašumu un nevien reiz vien suņi tiek mīzināti pie maniem šikajiem kociņiem..... besī, besī... kad tie mūlāpī pašvaldības uzliks viņiem kārtīgu nodokli.....

pirms 4 gadiem, 2013.06.29 17:55

Cilvēks

Es nomalas jums varu patiekt, kāpēc, viņi tā izdarīja. Domājams, ka tā iemesla dēļ, ka jūs cienītie aiz sava drauga suņa, nesavācat sūdus, kuros citiem ir jāiekāpj!!!! Jo regulāri arī pa ielu ejot un dauddzīvokļu māju pagalmos izlaiž savus krančus, takšus un sīkos rējējus un lielos suņu, un tie pakakkā zālīte,kur sētniekiem vai iedzīvotājiem ir jāsavāc.

pirms 4 gadiem, 2013.06.29 19:12

zerro

Alūksnē tikai divas kundzītes esmu redzējis savācot aiz sava suņa.
Loģiski, ka saimnieks savu suni ārā ved nokārtot vajadzības, bet ļoti bieži pastāv,noskatās, kas aiz suņa paliek uz trotuāra un vēsu seju iet tālāk!
Par to parciņu,pie mācītājmuižas runājot gan man šķiet , ka gluži privātīpašums tas nav, ( draudze un baznīca nav viens cilvēks, bet daudzi cilvēki ) tas ir draudzes īpašums, un viņiem , kā kristīgiem cilvēkiem varbūt vajadzētu būt iecietīgākiem!l Mīlu suņus, bet man arī nepatīk,kad pēkšņi kāds rējējs skrien klāt, bet saimnieks aiz stūra bļauj: "viņš jau nekož "
Kādēļ man uz savas ādas jāpārbauda, kož vai nekož!
Tiem, kas te salīdzina situāciju ar citām valstīm jāteic, ka mūsu suņi netiek pienācīgi socializēti( ar dažiem izņēmumiem ) un visas rūpes par tiem izpaužas pabarot un izvest ārā nokārtoties.
Galveno kārt jau mums, cilvēkiem, jāpadomā, ko mēs tam sunim varam dot!

pirms 4 gadiem, 2013.06.29 19:33

kristiete

Nolēmām ar vīru aiziet pie Glika ozoliem, nedrīkstējām - zīme privātīpašums. Parkam zīme - privātīpašums!

Arī baznīca atrodas uz luterāņu zemes un ir luterāņu privātīpašums, tāpēc atceraties ka arī baznīcā ieiet nedrīkst!!!

Tagad viss pieder jaunajam importa mācītājam ar ģimeni un viņa kalponēm.

Nez ko Dievs par to domā?

pirms 4 gadiem, 2013.06.29 22:27

:)

Pie Glika ozoliem privaatiipashums ?????? ha ha ha, tak pazvaniet luteraanju vadiibai Riigaa, aatri to importa maaciitaaju noliks pie vietas ;)))))))) Dievinjsh par visu shito njemshanos ap bazniicaam, bazniicaas un iedziivoshanaas kaari tikai pasmiin :))))))

pirms 4 gadiem, 2013.06.30 00:07