Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tautasdziesmu dziedāšana

Labdien, Alūksnieši. Zinu, ka vairākās Latvijas pilsētās rīko sadziedāšanās vakarus, kur dzied tautasdziesmas vai dziesmas, kuras ir kļuvušas ļoti mīļas un kurām parasti vismaz piedziedājumu visi zin, piemēram - I.Kalniņa vai R.Paula komponētās. Vai Alūksnē (tās tuvākajā apkārtnē) notiek šādas vai līdzīgas sadziedāšanās? Labprāt pievienotos šādos dziesmu vakaros.

es atbalstu

Paldies par ierosinājumu. Es saprotu, ka ir vēlēšanās , lai interesenti pulcētos vienkopus un izdziedātu tautā iemīļotas melodijas no pieminēto komponistu un vēl citu piem. M.Brauna, U.Stabulnieka, L.Reinika, M. Freimaņa u.c. repertuāriem. Kā tas reāli var notikt? Vispirms ir jāpzin (kā?) tā novada vai pilsētas tautas daļa, kura atbalsta šo ideju, telpas, pulcēšanās laiks, jāzin, kurš(a) stāsies priekšā ar instrumentu vai bez tā, dziesmas atsaukt atmiņā, saliedēt, vadīt. Pamanot šo foruma tēmu, pirmajā mirklī iedomājos, ka kāds(a) aicina uz īsto mūsu nācijas tautas dziesmu izdziedāšanu. Šobrīd tam ir īstais laiks. Tuvojas garie rudens, ziemas vakari. Senatnē, kad ļaudis nākuši kopā uz vakarēšanu, rokdarbus darīt, dziesmas dziedāt, stāstus un teikas klausīties, šāda kopīga, rimta vakara pavadīšana bijusi īstākā skola, kur bērni un saimes ļaudis apguvuši gudrību un amatu prasmes. Būtu labi, ka senā, godajamā vakarēšanas tradīcija pa šo gadalaika daļu, atnāktu pie mums. Tagadējā saspringtā politiskā situācija liek mums atkal apjaust savu identitāti, piederību savai valstij un zemei un šāda kopības un saliedēšanās sajūta vēl vairāk nostiprinātu mūsos pārliecību, ka tikai mēs esam šīs zemes saimnieki. Atbalstīsim ,,dziesmas” ierosinājumu un reāli
forumā izteiksim domas par atbalstīšanu un organizēšanos.

pirms 2 gadiem, 2015.09.23 17:33

piedalītos

Tā kā korim nederēšu,tad padziedāt ierastos labprāt.Paldies par ierosināšanu!

pirms 2 gadiem, 2015.09.24 09:38

dziesma

Cik jauki lasīt, ka šai idejai ir priekritēji. Pastāstīšu, ka piemēram Liepājā, sadziedāšanās notiek 2 reizes mēnesī, vadītāja spēlē ģitāru (nezinu, vai vēl kāds spēlē kādu instrumentu) un viņiem ir sakopēti dziesmu vārdi un visi interesenti, kuri vēlas dziedāt, ienākot kafējnīcā vai radošajā telpā, paņem vārdus, pievienojas un dzied. Liepāja ir ļoti radoša vieta, tur ir īpaša aura. Alūksnē mums pie tā vēl jāpiestrādā. Rīgā es zinu divas sadziedāšanās vietas (bet noteikti ir vēl vairākas), viņi izmanto grāmatas http://www.janisroze.lv/lv/speka-dziesmas-cd.html un http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/196042/atversim-gramatu-saules-meita-kalna-kapa-un-sadziedasimies Rīgā sadziedāsānos pavada kokle. Vienā, laikam, bija arī vijole. Tas tik iedvesmai, var jau arī džambas pavadījumā dziedāt. Viena sadziedāšanās notiek skolā, otra privātās telpās. Manuprāt skolā nav tik omulīgi.

pirms 2 gadiem, 2015.09.24 10:34

pašdarbnieks

Cik zinu,tāds sadziedāšanās pasākums notiks 7.novembrī Jaunlaicenē!

pirms 2 gadiem, 2015.09.24 11:47

alus

un jaunajā kultūras centrā tak ar vajag!

pirms 2 gadiem, 2015.09.25 10:23

dziesma

Līdz Jaunlaicenei man sanāk patālu, bet varu mēģināt. Var lūdzu sniegt plašāku informāciju - kur, cikos vai tālruni organizētājiem, lai var pirms tam piezvanīt.

pirms 2 gadiem, 2015.09.24 13:10

pašdarbnieks

tn.jaunlaicene@aluksne.lv

pirms 2 gadiem, 2015.09.24 14:44

+++

es ar gribu zināt!

pirms 2 gadiem, 2015.09.25 12:20